« בחזרה לארועים

אדיפוס המלך – פסטיבל גשר הבינלאומי

הארוע הזה הסתיים
יום שבת
תאריך: 20.05
מיקום: תיאטרון גשר - אולם נוגה
כתובת: שדרות ירושלים 7-9, תל אביב
כרטיסים
אדיפוס המלך – פסטיבל גשר הבינלאומי

 

אדיפוס המלך – פסטיבל גשר הבינלאומי

משך: שעה ו-40 דקות

 


כרטיסים להצגות 

 

ההצגה ברוסית עם כתוביות בעברית. התרגום ניתן לקריאה משורה 6 ומעלה.

מגיל 16 ומעלה.

 

ההצגה החדשה של Rimas Tuminas זהו פרויקט משותף של התיאטרון ע"ש וכטנגוב והתיאטרון הלאומי של יוון באתונה. ההצגה פותחת בפני קהל רחב פרספקטיבה חדשה על אחת היצירות המפורסמות ביותר של סופוקלס.

 

טומינאס הוא אחד הבמאים הבודדים שעוסק ושולט ב"תיאטרון מטפיזי". בהצגות שהוא ביים אורבת מכל הצדדים פנטזיה גחמנית מיסטית שמציעה תמונות-מטאפורות מדהימות אשר הופכות בסופו של דבר לטרגדיה איומה. בהעדר אפקטים מיוחדים אגרסיביים טומינאס מחדיר את הקהל לתוך הנושא, שלא מקובל לדבר או לחשוב עליו.

 

מעצב תפאורה Adomas Yatsovskis פותח את הבמה ואז נועץ אותה אל תוך החשכה. במרכז הבמה ניצב סמל של עושר ותהילה: גלגל המזל בצורת צינור צילינדרים ענק, שהתנועה שלו היא אכזרית. כאשר יוצא מתוך הקיטור שלו גיהוק נוצרת ההרגשה שאולם התיאטרון מתמלא בנשימת תופת. הצינור הזה יכול להרים אותך לפסגות, אבל הוא גם הורג וקובר אותך מתחתיו.

 

את המוסיקה להצגה הלחין Faustas Latenas, שותפו האמנותי הקבוע של טומינאס. כמו בהצגות אחרות, ב"אדיפוס המלך" מוסיקה היא שותפה מלאה של הדרמה. המוסיקה והעלילה זורמות בהרמוניה מוחלטת. צלילי המוסיקה משתנים מחרידות ומפחידות לעדינות ונוקבת. יש במוסיקה גם אימה טרגית וגם מלנכוליה מעיקה.

 

טומינאס, במאי בעל שם עולמי יליד ליטה שבמשך עשר שנים עומד בראש התיאטרון המוסקבאי ע"ש של וכטנגוב, הצליח לביים הצגה בנושא חשוב ביותר: כבוד האדם, יושר, אישיות חזקה, מנהיג אשר מסוגל להעניש את עצמו – לגרש את עצמו מהמדינה שלו ולמות בעוני. "אדיפוס המלך" הוא מחזה חזק וגרנדיוזי, בלתי מתפשר ועדיין לירי. השחקנים ליודמילה מקסאקובה, ויקטור דוברונראבוב ויבגני קניאזיב הפכו את המחזה לחגיגה תיאטרלית אמיתית. בתאריכים 18, 19 וב-20 למאי 2017 כל אחד ואחת מכם יכול לחוות את עוצמת ההצגה היהודית הזאת במהלך הפסטיבל הבינלאומי "גשר" שיתקיים בתל אביב -יפה.

 

לעדכונים נוספים כל שעליכם לעשות הוא לסמן "" like" בעמוד הפייסבוק שלנו וכך תהיו הראשונים להתעדכן בפרטים על ההופעות והאירועים החמים בישראל 2017.

מיקום האירוע

תגובות

ניוזלטר

סקר קצר:

צוות מה עושים היום עובד במרץ לשיפור חווית השימוש במה עושים היום.

נשמח לשמוע את דעתכם.

1. גיל:  18-24 25-34 35-44 45+

2. תוכן אירועים מועדף (ניתן לבחור מספר קטגוריות):

 הופעות חיות הופעות סטנדאפ מסיבות בארים פעילויות עם ילדים פסטיבלים אחר

3. איזור בארץ (סביבה):

 תל אביב ירושלים חיפה באר שבע אילת

4. האם קיבלת מענה למה שחיפשת?

 כן לא

* הסקר הינו אנונימי לחלוטין